VELIKI KORAK PREMA PREMIJER LIGI: Rukometaši Iskre danas slavili u Sarajevu protiv RK Briješće rezultatom 20:26

RK Briješće v RK Iskra 20:26 (10:12)

Naši momci pobijedili su na veoma teškom gostovanju u Sarajevu. Utakmica puna kontraverznih sudijskih odluka, naš igrač Amir Bostan je nakon grubog udarca završio na Koševu u bolnici. Dobio je posjekotinu na glavi i nekoliko šavova. Ovaj start se desio u 29 minuti, te smo čitavo drugo poluvrijeme bili bez jednog od naših glavnih igrača. Da stvar bude gora, u toku drugog poluvremena Sanjin Hadžiabdić je iskreno zglob, te smo ostali u deficitu na bekovskim pozicijama. Ova pobjedu posvećujemo našim povrijeđenim igračima i svim našim navijačima. Sljedeći vikend nas očekuje kantonalni derbi protiv ekipe Donjeg Vakufa. Čestitke našim momcima na ovoj važnoj pobjedi.

Najraspoloženiji u našoj ekipi bio je Admir Popaja sa 8 pogodaka, Vedran Ivišić 4 pogotka, Nihad Šupić, Mario Lefkovski i Tibor Aganović po 3 pogotka, Amir Bostan 2 pogotka te Ahmed Zukić, Sanjin Hadžiabdić i Amar Rušpić po 1 pogodak.