Pogledajte kompletan program IX Bugojanskog lutkarskog bijenala

https://www.facebook.com/Gradski-TAXI-Bugojno-536291753372444/ https://aspremium.olx.ba/ https://www.bingotuzla.ba/kataloskaponudatehnike/

Ponedjeljak, 11.09.

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati

  • Svečano otvaranje

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,15 sati – takmičarski program

  • Malo pozorište „Duško Radović“ Beograd

„ANDERSENOVI KUVARI“(Dragoslav Todorović Šilja)

Reditelj: Dragoslav Todorović Šilja

Mala sala KSC Bugojno, 17,30 sati

  • Okrugli sto

Umjetnička galerija KSC Bugojno, 18,30 sati

  • Fundus Umjetničke galerije BiH

Ismet Mujezinović – CRTEŽI

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Predavač: Dragoslav Todorović Šilja

Sala za sastanke KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Predavač:doc. ArtD. Ria Trdin

Utorak, 12.09.

Baletna salaKSC Bugojno 9,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno9,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Pozorišna dvorana KSC Bugojno – kamerna scena, 11,00 sati – takmičarski program

  • Lutkovno gledališće Maribor

„O DEČKI IN PINGVINU“

Reditelj: Zoran Petrović

Donji Vakuf – JU Centar za kulturu, informisanje i sport Donji Vakuf 13,00 sati

  • Umjetnička akademija u Osijeku

„ZLOGRBA“ (Ria Trdin)

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

  • Dječije kazalište Branka Mihaljevića – Osijek

„DEVETA OVČICA“(Silvija Šesto)

Rediteljica: Ljudmila Federova

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

  • Okrugli sto

Hol KSC Bugojno 18,00 sati

  • Otvaranje izložbe Antonio Džolan „PLAKATI, LOGOTIPI I NASLOVNICE“

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Srijeda, 13.09.

Baletna sala KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno 09,00 – 12,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Mala sala KSC Bugojno 11,00 sati

  • Umjetnička akademija u Osijeku

„ZLOGRBA“ (Ria Trdin)

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

  • Dječije pozoršte Republike Srpske

„ODISEJ – SAN O POVRATKU“

Rediteljica: Biserka Kolevska

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

  • Okrugli sto

Mala sala KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno 19,00 – 21,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Četvrtak, 14.09.

Baletna sala KSC Bugojno  09,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Mala sala KSC Bugojno 11,00 sati

  • UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

Mala sala KSC Bugojno 15,00 sati

  • Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – Odsjek dramaturgije

Scensko čitanje teksta „Majka“ – Nedžma Čizmo – studentica treće godine

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 16,00 sati – takmičarski program

  • Pozorište lutaka Mostar

„LJEPOTICA I ZVIJER“ (Madame de Villenuve)

Reditelj: Todor Valov

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati

  • Okrugli sto

Mala sala KSC Bugojno18,00 sati

  • Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – Odsjek dramaturgije –

Scensko čitanje teksta „Ofelijino ludilo“ –Ajla Medanhodžić- studentica treće godne –

Travnik – Hrvatsko amatersko kazalište Travnik 19,00 sati

  • Umjetnička akademija u Osijeku

„ZLOGRBA“ (Ria Trdin)

Gradski trg 19,30 sati

  • UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

Mala sala KSC Bugojno 20,00 – 22,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno 20,00 – 22,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Petak, 15.09.

Mala sala KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Sala za sastanke KSC Bugojno 09,00 – 11,00 sati

  • Radionica „Izrada lutaka“

Mala sala KSC Bugojno 10,00 sati

  • ASU Sarajevo – studentska predstava

„ZAPADNA NIGDILIJA“ (Eleanor Fayreon)

Mentor: Mario Drmač

Donji Vakuf – JU Centar za kulturu, informisanje i sport Donji Vakuf 11,00 sati

  • UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

Pozorišna dvorana KSC Bugojno, 11,15 sati – takmičarski program

  • JU GRADSKO POZORIŠTE Podgorica

„BAJKA O RIBARU I RIBICI“ (Aleksandar S. Puškin)

Reditelj: Jevgenij Ibragimov

Mala sala KSC Bugojno 12,30 sati

  • Promocija zbornika tekstova koji su imali scensko čitanje na Susretima pozorišta/kazališta lutaka BiH i na Bugojanskom lutkarskom bijenalu
  • Prezentacija projekta: Bijenalni konkurs za lutkarski tekst na nivou BiH

Gornji Vakuf  Uskoplje – Osnovna škola „Gornji Vakuf“ 16,00 sati

  • UG „Scena“/Gradsko pozorište Živinice

„PUSTOLOVINE VESELOG LUTKA NEŠUTKA“ (Zlatko Jugović)

Reditelj: Zlatko Jugović

Mala sala KSC Bugojno 18,00  sati

  • Prezentacija radionice „Izrada lutaka“

Predavač:doc. ArtD. Ria Trdin

Mala sala KSC Bugojno 19,00 sati

  • Prezentacija radionice „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“

Predavač: Dragoslav TodorovićŠilja

Pozorišna dvorana KSC Bugojno20,00 sati

  • Dodjela nagrada i zatvaranje Bijenala

D  I  R  E  K  T  O  R
Vahid Duraković  s.r.

https://telemach.ba/
http://www.kasmir.ba/wp-content/uploads/2020/12/KASMIR-KATALOG-2020.pdf?fbclid=IwAR3AjuoeklOLyn_mB3ovYv7c92-EaCLISkHx2lRIfX5P3kNtt0PCqa8mw_o