Lista kandidata za izbore u mjesnim zajednicama + spisak biračkih mjesta

https://www.zekataxi.com/ https://www.bingotuzla.ba/katalozi-u-bingu/

Objavljujemo liste kandidata za Izbore u mjesnim zajednicama općine Bugojno, koji će se održati 01.10.2017. godine (nedjelja) u terminu od 8:00 do 16:00 sati

LISTA KANDIDATA – po abecednom redu

MZ Bristovi

  1. Bagararić Ratko
  2. Ćurić Hamid
  3. Dadić Slavica
  4. Dadić Veseljko
  5. Dautbegović Azer
  6. Dželilović Emin
  7. Jukić Mirko
  8. Jurčević Ivan
  9. Karadža Enes
  10. Kelava Ante
  11. Nebić Suvad
  12. Šić Džemal
  13. Šahić Mujo
  14. Šuta Stipica

MZ Bunta

  1. Čehaja Tahir
  2. Muratspahić Mevid
  3. Muratspahić Nazif
  4. Smajić Semin

MZ Centar I

  1. Abazović Šefik
  2. Alić Zijada
  3. Balihodžić Mirza
  4. El Ahmad El Falah Atmira
  5. Granić Muharem
  6. Hadžijusufović Adnan
  7. Mlaćo Amela
  8. Mulahasanović Merima
  9. Smajlović Mujo
  10. Širbić Hamzakadić Jasmina

MZ Centar II

  1. Alibegović Jasmin
  2. Alić Husein
  3. Begović Asaf
  4. Habibović Ibrahim
  5. Hadžić Nijaz
  6. Katica Sabahudin
  7. Korenić Marica
  8. Nosić Mario
  9. Šupić Nahid
  10. Verunica Sadik
  1. MZ Crniče-Vrpeć
  1. Antunović Josip
  2. Barnjak Olga
  3. Galić Ivica
  4. Jurčević Stipica
  5. Karagić Amina
  6. Karagić Senad
  7. Križanović Tomo
  8. Omanović Husein
  9. Sijamija Nermin
  1. MZ Čipuljić
  1. Avdibašić Munib
  2. Balić Midho
  3. Durek Mujo
  4. Đuliman Hazmedina
  5. Hero Dervo
  6. Hujdur Salko
  7. Meškin Asim
  8. Muhić Nedžad
  9. Poturović Sanela
  10. Ramić Adisa
  11. Sultanović Hamira
  12. Zukanović Adis

MZ Drvetine

  1. Atić Sulejman
  2. Bašić Alija
  3. Beganović Fiza
  4. Čizmo Enes
  5. Ćatić Aida
  6. Ćatić Jasmin
  7. Joldić Mersudin
  8. Karadža Asim
  9. Kasalo Ljubko
  10. Ljubas Toni
  11. Novalić Hajrudin
  12. Nuhić Jasmin
  13. Šabić Ermina

MZ Gaj

  1. Aganović Zekerijah – Kijo
  2. Brnas Vlatko
  3. Dedić Halil
  4. Duratbegović Midho
  5. Jurišić Vinko – Švabo
  6. Marina Marin
  7. Velić Nermin
  8. Vukadin Marko

MZ Glavice

  1. Bajrić Aida
  2. Bajrić Hamid
  3. Čorina Ramiz
  4. Duraković Abdurahman
  5. Duraković Ismet
  6. Duraković Midhat
  7. Haračić Amer
  8. Karadža Muhidin
  9. Kero Aida
  10. Kero Valid
  11. Kurbegović Aras
  12. Morina Tahir

MZ Golo Brdo

  1. Alić Hariz
  2. Alić Nedim
  3. Alić Salko
  4. Alić Samir
  5. Hajdarević Edin
  6. Zukanović Raif

MZ Gorica

  1. Duspera Ljubica
  2. Jusufspahić Nijaz
  3. Krivdić Ajka
  4. Lučić Nikola
  5. Petrović Jasmin
  6. Ramić Nermina
  7. Seferović Elvir
  8. Subašić Sead
  9. Šehić Ševal
  10. Tiro Zlatan
  11. Voloder Mato
  12. Zulum Ramiza

MZ Goruša

  1. Fazlibegović Sabahudin
  2. Haračić Nezir
  3. Hodžić Hidajet
  4. Zec Anel
  5. Zec Rasim

MZ Gračanica

  1. Bambur Emir
  2. Bambur Izet
  3. Bešić Mirsada
  4. Bešić Saudin
  5. Brnada Igor
  6. Brnada Mirko
  7. Čehaja Nedžad
  8. Čusto Sabahudin
  9. Dedić Omer
  10. Hajrić Senad
  11. Hodžić Muamer
  12. Sadiković Arnes
  13. Sadiković Zijad
  14. Vilajet Husnija
  15. Vilajet Nedžad

MZ Kandija

  1. Mišura Adela
  2. Mišura Mladen
  3. Sučić Niko
  4. Sučić Zdravko
  5. Zelić Miroslav
  6. Zelić Vinko
  7. Žulj Miroslav

MZ Karadže

  1. Alibegović Halid
  2. Kero Ajdin
  3. Kičin Emir
  4. Tupo Almir
  5. Tupo Midhat

MZ Kopčić

  1. Bilanović Đemal
  2. Ćosić Raif
  3. Delić Hasib
  4. Maglić Vernes
  5. Mehić Edib
  6. Mehić Fahrudin
  7. Mustafica Elvedin
  8. Palić Midhat
  9. Sultanović Nedžad

MZ Lug

  1. Barišić Dragan
  2. Čelina Vinko
  3. Đugum Salko
  4. Jelović Mario
  5. Krajina Željko
  6. Kunić Izet
  7. Maros Ivica
  8. Pocrnja TIhomir
  9. Radić Nikica
  10. Zelić Ivanka
  11. Šabić Elvir

MZ Novo Naselje

  1. Batić Denis
  2. Čolić Senada
  3. Gavrić Franjo
  4. Hero Salko
  5. Ivoš Zdeno
  6. Ljubunčić Nedžad
  7. Merdžanić Nermin
  8. Meštrovac Fikret
  9. Nuhić Damir
  10. Pepić Slobodan
  11. Sejfić Aldin
  12. Spahić Sinan
  13. Šišić Lejla
  14. Tajar Elvedin
  15. Velić Mehrid

MZ Odžak

  1. Basara Muhamed
  2. Haznedarević Agija
  3. Haznedarević Nedžad
  4. Haznedarević Selmir
  5. Jusufspahić Đenana
  6. Jusufspahić Fahrudin
  7. Manjgafić Mirsad
  8. Muharemović Mesud
  9. Muratspahić Sejfo
  10. Karašin Azim
  11. Omanović Dževad
  12. Omanović Senad
  13. Rustempašić Asim
  14. Rustempašić Omer

MZ Poriče

  1. Ajkunić Haris
  2. Alić Ramiz
  3. Bašić Adnan
  4. Dagoja Tarik
  5. Glavaš Ivica – Ico
  6. Hrnjica Rusmir
  7. Hujdur Đanadina
  8. Jusufbašić Ajdin
  9. Mandara Nihad
  10. Miličević Niko
  11. Ždralović Osman
  12. Ždralović Rasema

MZ Rovna

  1. Bašić Rašid
  2. Behlić Zuhdo
  3. Hajdarević Suad
  4. Ivković Armin
  5. Mašić Ermin
  6. Mašić Hamdija
  7. Tekešić Almedin

MZ Vesela

  1. Advagić Selim
  2. Božić Stipica
  3. Gazić Mustafa
  4. Jašarević Mujo
  5. Karašin Atko
  6. Lučić Pero
  7. Lučić Tomislav
  8. Majčić Sead
  9. Pandžo Jasmin
  10. Pandžo Kemal
  11. Parić Sulejman
  12. Talargić Samir
  13. Tukar Elvir
  14. Ugarak Mustafa
  15. Zec Feriz

MZ Vileši

  1. Brljak Zaim
  2. Kalbić Kemal
  3. Kalbić Mirsad
  4. Muratović Salih

MZ Vrbanja

  1. Bevrnja Nafija
  2. Ćatić Nahid
  3. Dilber Zvonko
  4. Galić Vinko
  5. Govorušić Damir
  6. Haračić Namik
  7. Jašarević Dževad
  8. Muartspahić Hamid
  9. Pilić Vinko
  10. Vileš Mufid

MZ Vrbas I

  1. Bajrić Nihad
  2. Dujmović Željko
  3. Čaušević Adis
  4. Čardžić Edina
  5. Fuka Edin
  6. Geko Edin
  7. Karalić Adin
  8. Keško Vedad
  9. Mešić Nedžad
  10. Ramić Adnan
  11. Šabić Ehlimana
  12. Šeremet Vahid
  13. Zec Haris

MZ Vrbas II

  1. Atić Asef
  2. Bušatlić Muradif
  3. Čizmo Ahmet
  4. Čizmo Laura
  5. Čusto Edin
  6. Duraković Husref
  7. Hozić Mubera
  8. Kišija Amir
  9. Karadža Almir
  10. Mešan Fajko
  11. Radić Josip
  12. Sarajlić Mevludin
  13. Sejfić Kemal
  14. Sejfić Ramiz
  15. Selman Alisa
  16. Subašić Muamer
  17. Supur Resul
  18. Vuković Nihada

Vučipolje

  1. Forić Sejdo
  2. Hindić Nijaz
  3. Kajić Ante
  4. Omerinović Semedin
  5. Tajar Kemal
  6. Telbiz Aldin
  7. Telbiz Emina
  8. Zec Nermin

Na listama u 27 mjesnih zajednica je ukupno 278 kandidata, od toga 38 žena- kandidatkinja.

PRILOG: Popis broja članova Savjeta mjesnih zajednica prema Statutu Općine  Bugojno i Statutima mjesnih zajednica:

  1. MZ Bristovi – Savjet broji 9 (devet) članova
  2. MZ Bunta – Savjet broji 5 (pet) članova
  3. MZ Centar I – Savjet broji 9 (devet) članova
  4. MZ Centar II – Savjet broji 9 (devet) članova
  5. MZ Crniče-Vrpeć – Savjet broji 7 (sedam) članova
  6. MZ Čipuljić – Savjet broji 9 ( devet) članova
  7. MZ Drvetine – Savjet broji 7 (sedam) članova
  8. MZ Gaj – Savjet broji 7 (sedam) članova
  9. MZ Glavice – Savjet broji 7 (sedam)
  10. MZ Golo Brdo – Savjet broji 5 (pet) članova
  11. MZ Gorica – Savjet broji 9 (devet) članova
  12. MZ Goruša – Savjet broji 5 (pet) članova
  13. MZ Gračanica – Savjet broji 9 (devet) članova
  14. MZ Kandija – Savjet broji 7 (sedam) članova
  15. MZ Karadže – Savjet broji 7 (sedam) članova
  16. MZ Kopčić – Savjet broji 7 (sedam) članova
  17. MZ Lug – Savjet broji 7 (sedam) članova
  18. MZ Novo Naselje – Savjet broji 9 (devet) članova
  19. MZ Odžak – Savjet broji 7 (sedam) članova
  20. MZ Poriče – Savjet broji 9 (devet) članova
  21. MZ Rovna – Savjet broji 7 (sedam) članova
  22. MZ Vesela – Savjet broji 9 (devet) članova
  23. MZ Vileši – Savjet broji 5 (pet) članova
  24. MZ Vrbanja – Savjet broji 7 (sedam) članova
  25. MZ Vrbas I – Savjet broji 9 (devet) članova
  26. MZ Vrbas II – Savjet broji 9 (devet) članova
  27. Vučipolje – Savjet broji 7 (sedam) članova

Predsjednik Savjeta mjesne zajednice postaje kandidat koji na izborima 01. 10. 2017. godine dobije najviše glasova od strane birača.

IZBORI U MJESNIM ZAJEDNICAMA OPĆINE BUGOJNO: SPISAK BIRAČKIH MJESTA
Nakon što je Općinsko Vijeće Općine Bugojno raspisalo izbore u mjesnim zajednicama općine Bugojno, koji će se održati 01. 10. 2017. godine u terminu od 08:00 do 16:00 sati i formiralo Izbornu komisiju za provođenje izbora, a pošto je protekao rok za podnošenje kandidatura za članove savjeta mjesnih zajednica, Izborna komisija za provođenje izbora u mjesnim zajednicama općine Bugojno na IX sjednici, održanoj 22. 09. 2017. godine donijela je Odluku o utvrđivanju biračkih mjesta na području mjesnih zajednica općine Bugojno.

  1. MZ Bristovi

O.Š. Bristovi

  1. MZ Bunta

Mekteb u Planinici

  1. MZ Centar I

Vatrogasni dom

  1. MZ Centar II

Vatrogasni dom

  1. MZ Crniče-Vrpeć

Igralište Crniče

  1. MZ Čipuljić

kuća, (bivša prodavaonica Omanović Hasana)

  1. MZ Drvetine

O.Š. Drvetine

  1. MZ Gaj

Garaža Vinka Jurišića

  1. MZ Glavice

Prostorije MZ (kuća Islama Mahmutovića)

  1. MZ Golo Brdo

Omladinski dom MZ

  1. MZ Gorica

III. Osnovna škola

  1. MZ Goruša

Poslovni prostor Fazlibegović Sabahudina

  1. MZ Gračanica

O.Š. Gračanica

  1. MZ Kandija

„Hrvatski dom“,  Kandija

  1. MZ Karadže

Garaža Smaila Karadže

  1. MZ Kopčić

Prostorije MZ

  1. MZ Lug

Restoran „Olimpik“ (kod Ive Glavaša)

  1. MZ Novo Naselje

II Osnovna škola

  1. MZ Odžak

O.Š. Odžak

  1. MZ Poriče

Prostorije MZ

  1. MZ Rovna

O.Š. Rovna

  1. MZ Vesela

O.Š. Vesela

  1. MZ Vileši

Kuća Šide Kalbić

  1. MZ Vrbanja

Prostorije MZ Vrbanja (Pisak)

  1. MZ Vrbas I

I . Osnovna škola

  1. MZ Vrbas II

I. Osnovna škola

  1. Vučipolje

Poslovni prostor Hadžiabdić Admira

NAPOMENA:

Birači mjesne zajednice mogu glasati na utvrđenom biračkom mjestu za mjesnu zajednicu u kojoj imaju prebivalište.

http://www.kasmir.ba/wp-content/uploads/2020/12/KASMIR-KATALOG-2020.pdf?fbclid=IwAR3AjuoeklOLyn_mB3ovYv7c92-EaCLISkHx2lRIfX5P3kNtt0PCqa8mw_o