Iskra pobjedom protiv Konjuha među 8 najboljih u BiH

RK Iskra v RK Konjuh 34:30 (15:16)

Večeras je u KSC-u odigran susret drugog kola Kupa BiH, a naša ekipa slavila je rezultatom 34:30 i plasirala se u 1/4 finale Kupa BiH. Oko 1500 gledatelja je moglo uživati u sjajnom rukometu, a navijači su napravili sjajnu atmosferu i ambijent za igru.

Konjuh je na poluvrijeme otišao sa minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu naša ekipa zaigrala je dosta bolje, te u potpunosti okrenula tok utakmice u svoju korist i na kraju zasluženo slavila. Najbolji u redovima naše ekipe bio je Edin Klis sa 8 pogodaka, a Semir Zvekić i Jasmin Omerović postigli su po 5 golova. Stefan Manojlović imao je 5 odbrana, a novo pojačanje naše ekipe Arman Beširević imao je 4 odbrane, a dobio je i crveni karton te nije odigrao čitav susret za našu ekipu. Kod gostiju najefikasniji je bio Nermin Smajić sa 11 pogodaka.

Čestitamo našoj ekipi i zahvaljujemo se svim našim navijačima na podršci. U subotu nas očekuje gostovanje Izviđaču u Ljubuškom, a nakon tog posljednja domaća utakmica u ovoj godini protiv ekipe Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja. U narednim danima opširnije o toj utakmici.