Salim Duraković i Plave dame sa Jaklića izborili Premijer ligu BiH

Danas 21.05.2016. godine u Bugojnu je počela borba za Premijer ligu tj. Završnica prvenstva Prve ženske nogometne lige Federacije Bosne i Hercegovine gdje su se sastali u finalu baraža ŽNK Iskra Bugojno i ŽNK Fortuna.

Nakon što je utakmica krenula na terenu se vidjelo da je ŽNK Iskra Bugojno nadmoćnija ekipa.

Igrala se 17. minuta kada je sudija dosudio penal domaćinu ŽNK Iskra Bugojno nakon čega su nogometašice ŽNK Fortuna demonstrativno napustile teren te otišle kući.

Prema riječima delegata u ponedjeljak će biti održan sastanak o prekidu i utakmici gdje će Nogometni savez BiH donijeti odluku o utakmici. Kako kaže, “Najvjerovatnije da će Iskri Bugojno pripasti pobjeda službenim rezultatom 3:0 zbog prekida utakmice koju su izazvale gostujuće nogometašice”.

Podjela medalja i pehara će biti uručena naknadno.