Rukometaši Iskre protiv dobojske Sloge ostavili srce na terenu, na kraju neriješeno 33:33

RK Iskra – RK Sloga 33:33 (19:17)

Večeras je u KSC-u odigran susret osmog kola Premijer lige BiH u rukometu pred oko 1000 gledatelja između domaće Iskre i Sloge iz Doboja. Kao što i rezultat govori, od prvog minuta susreta vodila se prava bitka na terenu, a u prvom poluvremenu naša ekipa se nešto bolje snašla te smo otišli na poluvrijeme sa prednošću od 2 gola razlike. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali nešto bolje, te su u jednom trenutku poveli 3 razlike. Ipak, naša ekipa uspjela se vratiti i na kraju možemo reći da je neriješen rezultat najrealniji ishod ove utakmice. U našoj ekipi Edin Klis postigao je 11 golova, Semir Zvekić dodao je 7 pogodaka, dok je naš novi igrač Aleksandar Stojanović postigao 4 gola. Golman Edin Halilović imao je 10 uspješnih intervencija. Kod gostiju najefikasniji je bio Vladimir Stanković postigao je 12 golova, a Arsenije Bubić i Vukašin Zekić postigli su po 6 pogodaka. Golman gostiju Milutin Bogdanović imao je 15 odbrana. Čestitamo našim momcima, a ovim putem zahvaljujemo se i našim vjernim navijačima koji su i ovaj put ispunili dvoranu i bodrili našu ekipu tokom čitavog meča. Iduće sedmice očekuje nas gostovanje u Maglaju, a u toku sedmice opširnije o tom susretu.