Saopštenje za javnost
“Četiri od pet vijećnika u Donjem Vakufu, tri od četiri vijećnika u Travniku, jedan od tri vijećnika u Bugojnu i jedan zastupnik u Skupštini SBK su napustili Saveza za bolju budućnost.”
Ovu informaciju potvrdio nam je Jasmin Kasumović, član Kantonalnog odbora SBB-a u Srednjobosanskom kantonu (SBK), član Općinskog odbora SBB-a Travnik i vijećnik u Općinskom vijeću Općine Travnik. Za ovaj postupak, navode, postoji više razloga:
“Netransparentan rad predsjednika KO SBB SBK Almira Švage, nepoštivanje odluka od strane predsjednika KO SBB SBK Almira Švage: Kantonalnog odbora SBB SBK, Općinskih odbora SBB u SBK (a posebno odluku najvećeg OO SBB Travnik), kao ni Predsjednika SBB BiH. Nemogućnost, ignorisanje i opstrukcija komunikacije sa Cenralom stranke u Sarajevu i prekrivanje istih problema, dovelo je do ovakvih posljedica.
Ovom odlukom SBB SBK je ostao bez Klubova vijećnika u Travniku i Donjem Vakufu, gdje su do sada ostvarivali najbolje rezultate u SBK. Navode još da se stiče dojam da najuže rukovodstvo SBB SBK, na čelu sa Almirom Švagom, svjesno ruši stranku SBB u SBK i to iz ličnih interesa i svojim djelovanjem doprinosi odlasku uglednih članova iz stranke, i da rade u korist drugih stranaka.
U protekla dva mjeseca stranku su napustili: Purić Zulfo (potpredsjednik KO SBB SBK, član OO SBB Travnik i vijećnik u OV Travnik), Jasmin Kasumović (član KO SBK, član OO SBB Travnik i vijećnik u OV Travnik), Nihad Poparić (član OO SBB Travnik i vijećnik u OV Travnik), Armin Kurbegović ( član KO SBB SBK, potpredsjednik OO SBB Bugojno i vijećnik u OV Bugojno), Naser Rujanac (predsjedavajući OV Donji Vakuf), Hamid Magrdžija (vijećnik OV Donji Vakuf), Zahid Korugić (vijećnik OV Donji Vakuf), Vrco Sado (vijećnik OV Donji Vakuf) i Hodžić Muhamed (kantonalni zastupnik u Skupštini SBK).
Ovim činom želimo skrenuti pažnju našim biračima da više ne podržavamo ovu opciju, zbog navedenih razloga.”