Fenomenalna pobjeda nad Jajcem, Iskra je novi Premijerligaš! ČESTITAMO!!!

Danas je sa početkom u 17 sati odigran susret Prve rukometne lige grupa Jug između MRK Iskra Bugojno i RK Jajce.

Pred oko 1000 gledalaca Iskra je nadigrala ekipu Jajca u sjajnoj atmosferi gdje su svi mogli istinski uživati u odličnom rukometu i partiji koju je pružila naša ekipa.

Od početka susreta igra je bila izjednačena te se igralo gol za gol. Gosti su na poluvremenu slavili 13:14.

U drugom poluvremenu Iskra je igrala puno bolje i efikasnije. Sedam minuta prije kraja Bugojanci su imali 6 golova prednosti da bi konačan rezultat glasio 30:27.

Najefikasniji u Iskre bili su Nihad Šupić sa 8 pogodaka, Amir Bostan sa 7 pogodaka, Admir Popaja sa 4 pogotka, Džejlan Kaltak i Ajdin Velić sa po 3 pogotka, Mario Grab sa 2 pogotka i Ahmed Zukić, Nikola Marijanović i Sanjin Hadžiabdić sa po 1 pogodak. Kod gostiju se najviše istakao Nerdin Vunić sa 9 pogodaka.

Sljedeće kolo Bugojanci putuju u Međugorje na gostovanje protiv istoimene ekipe.

Današnjom pobjedom Iskra je postala novi Premijerligaš najvišeg ranga takmičenja rukometa u BiH. Sljedeće sezone ćemo opet uživati u međugradskom derbiju sa Slogom iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja što će sigurno plijeniti pažnju sportske javnosti iz cijele BiH.

ČESTITKE IGRAČIMA I UPRAVI NA PLASMANU U PREMIJER LIGU BIH!!!

Sjajna pobjeda rukometaša Iskre za Premijer ligu BiH, pogledajte fenomenalnu atmosferu pred oko 2000 gledalaca

Posted by Bugojno Danas on Nedjelja, 28. April 2019.

Pogledajte slavlje naših rukometaša nakon pobjede nad Jajcem i ulaska u Premijer ligu BiH

Posted by Bugojno Danas on Nedjelja, 28. April 2019.