Eldar Omerinović, napadač juniora Iskre: Cijela ekipa je željela trofej

Juniorska momčad NK Iskra jučer je na stadionu Jaklić savladala vršnjake iz NK Vitez nakon izvođenja jedanaesteraca, te osvojila Kup NS SBK/KSB.

Nakon regularnih 90 minuta bilo je 2:2, a zatim su Bugojanci na jedanaesterce slavili 3:2. Junak Iskrine pobjede bio je sjajni napadač Eldar Omerinović koji je sa dva pogotka istopio prednost Vitežana koji su nakon prvih 45. minuta vodili sa 0:2.

Nakon nekog vremena opet smo uspjeli osvojiti taj kup. Cijela ekipa je to htjela, svi smo se zalagali i htjeli smo da opravdamo poraz u prvom kolu od Rudara (1:2). Mislim da smo u tome uspjeli. Prvo poluvrijeme nismo baš odigrali najbolje, ali mislim da smo opet držali loptu u našem posjedu i stvorili par šansi. Na poluvremenu susreta uz dobar razgovor trenera i čvrstu volju cijele ekipe da se možemo vratiti u igru, to smo na kraju i ostvarili, ističe talentovani napadač za naš portal. Sa dva pogotka vodio je svojim tim ka trofeju, te pokazao svoj neosporni kvalitet.

Postigao sam dva gola i sretan sam zbog toga, ali sam još više sretan jer smo ostvarili pobjedu i osvojili pehar. Sada dalje treniramo i fokusiramo se na slijedeću utakmicu u kojoj idemo u goste Rudaru iz Zenice. Postigao sam tri gola u prve dvije utakmice i nadam se da je ovo tek početak, dodao je Omerinović.