Članovi Kwona iz Donjeg Vakufa imaju više od 30 medalja

https://www.zekataxi.com/ https://www.bingotuzla.ba/homemagazin/

Tridesetdevetogodišnji Adis Ždralović iz Donjeg Vakufa više od 24 trenira taekwondo, a prije 10 godina je osnovao klub “KWON” koji se može pohvaliti zavidnim rezultatima.

– Članstvo u klubu varira, ali ima negdje oko 70-ak članova ako ubrojimo sekcije u Pruscu i Travniku. Najtrofejniji smo klub na na području općine Donji Vakuf sa preko 30 medalja sa državnih prvenstava, te imamo 2 medalje i sa Balkanskih prvenstava – rekao je Ždralović.

Dodaje da su dosad dobijali nagrade za najuspješnijeg trenera, sportistu, sportistkinju, perspektivne mlade sportiste.

– Stanje sporta u svakom pogledu može biti bolje, kako u finansijskom tako i u članstvu.potrebno što je moguće više promovisati sport, posebno kod najmlađih uzrasta – rekao je Ždralović.

Ističe da što se tiče budućnosti, klub ide samo naprijed.

–  Državno prvenstvo u Čapljini je 19.3, gdje će 12 naših takmičara uzeti učesće u borbama – istakao je Ždralović.

Autor: A. Vr.

http://www.kasmir.ba/index.php/katalog/