VIII Bugojansko lutkarsko bijenale počinje 14.09.2015.

http://www.bugojno-danas.info/bugojno-nogometna-skola-sprint-pocela-sa-radom/

Ponedjeljak, 14.09.2015.

Pozorišna dvorana, 16,00 sati
– Svečano otvaranje

Pozorišna dvorana, 16,10 sati
– Pozorište lutaka Mostar „Ledeno srce“ (BiH)

Organizovana posjeta škola:

Mala sala KSC Bugojno, 17,10 sati
– Okrugli sto

Umjetnička galerija KSC Bugojno, 18,00 sati
– Otvaranje izložbe slika Umjetničke galerije BiH „23 umjetnika za Ljekare svijeta“

Utorak, 15.09.2015.

Mala sala 10,00 – 12,00 sati
– Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“
Predavač Darko Kovachovski & Nadia Vasileva-Kovachovski

Sala za sastanke 10,00 – 12,00 sati
– Radionica „Izrada lutaka“
Predavač Ria Trdin

Osnovna škola Drvetine, 11,00 sati
– Šimo Ešić & Haris Abdagić „Raspjevani knjigometar“

Osnovna škola Bristovi, 14,00 sati
– Šimo Ešić & Haris Abdagić „Raspjevani knjigometar“

Pozorišna dvorana, 16,00 sati
– GKL Rijeka „Veli Jože“ (Hrvatska)

Organizovana posjeta škola:

Hol KSC Bugojno, 17,00 sati
– Okrugli sto

Mala sala 18,00 sati
– Umjetnička akademija Osijek „Duga“

Organizovana posjeta škola:

Mala sala 20,00
– Umjetnička akademija Osijek „Duga“

Srijeda, 16.09.2015.

Osnovna škola Gračanica, 10,00 sati
– Šimo Ešić & Haris Abdagić „Raspjevani knjigometar“

Mala sala 10,00 – 12,00 sati
– Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“
Predavač Darko Kovachovski & Nadia Vasileva-Kovachovski

Sala za sastanke 10,00 – 12,00 sati
– Radionica „Izrada lutaka“
Predavač Ria Trdin

Prva osnovna škola Bugojno, 12,00 sati
– Šimo Ešić & Haris Abdagić „Raspjevani knjigometar“

Mala sala, 13,00 sati
– Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – studentica Džejna Avdić – scensko čitanje „Mama 22“

Mala sala KSC Bugojno, 15,00 sati
– Šimo Ešić & Haris Abdagić „Raspjevani knjigometar“

Pozorišna dvorana, 16,00 sati
– Pozorište za djecu Kragujevac “Labuđe jezero” (Srbija)

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati
– Okrugli sto

Gradski trg – 19,30 sati
– Kolažni program za djecu „Lutkajmo zajedno“
(Plesni klub „Maya“ Travnik, La Ironija Grande – Pajaso Baltazar, Juggling art act – Žongler Makelele, džinovske lutke Pinokia i Crvenkapice)

Četvrtak, 17.09.2015.

Mala sala, 11,00 sati
– Mini Teatar Ljubljana „Pekarna Mišmaš“ (Slovenija)

Mala sala 14,00 – 16,00 sati
– Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“
Predavač Darko Kovachovski & Nadia Vasileva-Kovachovski

Sala za sastanke 14,00 – 16,00 sati
– Radionica „Izrada lutaka“
Predavač Ria Trdin

Pozorišna dvorana, 16,00 sati
– Gradsko pozorište Podgorica „Ružno pače“ (Crna Gora)

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati
– Okrugli sto

Mala sala 18,00
– Promocija najnovijih izdanja Pozorišnog muzeja Vojvodine posvećenih lutkarstvu
Promotor – Zoran Đerić
Mala sala 19,00 sati
– Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo – studentica Emina Omerović – scensko čitanje „Snježna kraljica“

Mala sala 20,00 – 22,00 sati
– Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“
Predavač Darko Kovachovski & Nadia Vasileva-Kovachovski

Sala za sastanke 20,00 – 22,00 sati
– Radionica „Izrada lutaka“
Predavač Ria Trdin

Petak, 18.09.2015.

Mala sala 10,00 – 12,00 sati
– Radionica „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“
Predavač Darko Kovachovski & Nadia Vasileva-Kovachovski

Sala za sastanke 10,00 – 12,00 sati
– Radionica „Izrada lutaka“
Predavač Ria Trdin

Mala sala, 13,00 sati
– Akademija umjetnosti Banja Luka – student Zoran Jelić – scensko čitanje „Čarobno drvo“

Pozorišna dvorana, 16,00 sati
– Dječije pozorište Republike Srpske „Knjiga o džungli“ (BiH)

Mala sala KSC Bugojno, 17,00 sati
– Okrugli sto

Mala sala, 18,00
– prezentacija radionice „Izrada lutaka“ – predavač Ria Trdin

Mala sala 18,30 sati
– prezentacija radionice „Manipulacija lutkom i analiziranje njenih mogućnosti“ – predavač Darko Kovačovski & Nadia Vasileva-Kovachovski

Mala sala, 20,00 sati
– Studio za suvremeni ples Zagreb „Na putu prema gore“ (Hrvatska)

Mala sala, 21,00 sati
– Dodjela nagrada i zatvaranje Bijenala
Članovi žirija su:
– Dubravka Zrnčić Kulenović (Sarajevo, BiH)
– doc.dr.art. Ria Trdin (Zagreb, Hrvatska)
– Dragoslav Todorović Šilja (Beograd, Srbija)
Voditelj okruglih stolova: Ljubica Ostojić (Sarajevo, BiH)

S poštovanjem,

D I R E K T O R
Vahid Duraković s.r.