Održana promocija ostvarenih rezultata Karate kluba “Bugojno”, 2017. godina najbolja u posljednjih 10 godina

U četvrtak 28.12.2017. održana je promocija ostvarenih rezultata našeg kluba u 2017. godini, kao i polaganje za učenička zvanja.

Karate klub ”Bugojno” u 2017.god. je ostvario najbolji rezultat u posljednjih deset godina a koje se ogleda u sljedećem:

–          Osvojena je medalja na Balkanskom prvenstvu (Amna Kaharević 3. mjesto)

–          Poziv za Balkansko prvenstvo u 2017. god. dobilo 4 takmičara

–          Takmičarka KK ”Bugojno” dobila poziv za učešće na EVROPSKOM PRVENSTVU

–          Osvojene 4 medalje na Državnom prvenstvu (1 S i 3B)

–          Osvojeno 7 medalja na Federalnom prvenstvu (1Z,1 S i 5B)

–          Osvojeno 57 medalja na Kantonalnim ligama (9Z,14 S i 34B)

–          Osvojeno 93 medalje na Međunarodnim i Državnim turnirima (23Z,29 S i 41B)

–          Učestvovali na 19 takmičenja i osvojili ukupno 162 medalje

–          Klub iškolovao 5. majstora karate sporta: (1.DAN) Amna Kaharević, Ema Cetin, Adin Tihak, Armin Ljubunčić Nermin Alibegović i Eldar Tihak (2.DAN).

–          Na posljednjem polaganju Viša učenička zvanja dobilo je 27 kandidata i to: Tihak Hana, Vugdalić Ilma, Drino Ena, Duvnjak Faris, Ugarak Zukan, Adžem Admir, Mulaosmanović Almin, Ugarak Ali, Ugarak Hamza, Hindić Rijad, Duraković Imran, Filan Emira, Sarajlić Asia, Alagić Ali, Tiro Harun, Ohran Amel, Mestrovac Ajdin, Ohran Nedim, Orhan Ramo, Orhan Lejla, Hodžić Lamija, Behlić Merjem, Čaušević Ishak, Herić Afri, Bektaš Belmin, Gvozden Mubekir i Šečić Arman.

Od pojedinačnih rezultata u 2017.g. najuspješniji su:

SENIORKA:     EMA CETIN,  crni pojas 1.DAN

–          3. mjesto – 23. Državno prvenstvo za Seniore U21,Mostar

–          2. mjesto – Split Karate Kup

–          1.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup

SENIOR:      ELDAR TIHAK,  crni pojas 2.dan,  student 1. godine elektrotehnike

–          3. Mjesto – 23. Državno prvenstvo za Seniore U21,Mostar

–          1.mjesto   – Prvenstvo Federacije BiH, Bugojno (kate)

–          2.mjesto   – Prvenstvo Federacije BiH, Bugojno (borbe)

–          1.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (kate)

–          2.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (borbe)

JUNIORKA:     AMNA KAHAREVIĆ,  crni pojas 1.DAN

–          3.mjesto – 18.Balkansko prvenstvo za kadete,juniore i U21,Herceg Novi

–          2.mjesto – 23.Državno prvenstvo za juniore, Mostar

–          3.mjesto – Prvenstvo Federacije BiH, Bugojno

–          1.mjesto –KANTONALNO TAKMIČENJE, D.Vakuf (kate)

–          1.mjesto –KANTONALNO TAKMIČENJE, D.Vakuf (borbe)

–          1.mjesto –KANTONALNO TAKMIČENJE, G.Vakuf-Uskoplje (borbe)

–          2.mjesto –KANTONALNO TAKMIČENJE, G.Vakuf-Uskoplje (kate)

–          2.mjesto – Split Karate Kup

–          3.mjesto – TK open, Tuzla

–          1.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (kate)

–          1.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (borbe)

–          3.mjesto   – BIHAĆ OPEN  (kate)

–          3.mjesto   – BIHAĆ OPEN (borbe)

–          2.mjesto – KONJIC OPEN

–          3.mjesto – RAMA OPEN

JUNIOR:    ARMIN LJUBUNČIĆ,   crni pojas 1.DAN

Nastupao je na 18. Balkanskom prenstvu za kadete,juniore i U21, Herceg Novi

–          3.mjesto – 23.Državno prvenstvo za juniore, Mostar

–          3.mjesto – Prvenstvo Federacije BiH, Bugojno

–          3.mjesto –KANTONALNO TAKMIČENJE, G.Vakuf-Uskoplje

–          3.mjesto – Split Karate Kup

–          3.mjesto – TK open , Tuzla

–          3.mjesto – Ilidža open

–          1.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (kate)

–          1.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (borbe)

–          3.mjesto – KONJIC OPEN

–    2.mjesto – GRAND PRIX – ALIJA IZETBEGOVIĆ

KADETKINJA:    AMNA DLAKIĆ, smeđi pojas 1.KYU

–          1.mjesto – KANTONALNO TAKMIČENJE, D.Vakuf

–          1.mjesto – Split Karate Kup

–          3.mjesto – TK open , Tuzla

KADET:    ADIN TIHAK,   crni pojas 1.DAN

–          3.mjesto – Prvenstvo Federacije BiH, Bugojno

–          2.mjesto   – BIHAĆ OPEN

–          2.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (kate)

–          3.mjesto   – BUGOJNO OPEN –Ajvatovica kup (borbe)

DJEČIJE KATEGORIJE:

JAN VIDOVIĆ, AMAR TIHAK, EMAN OMERINOVIĆ, HAMZA MEMIĆ, MUBEKIR GVOZDEN, MARKO VIDOVIĆ, ILVANA ALIŠA, FARIS MEŠTROVAC, HARIS LJUBUNČIĆ,  ALMIN BEKTAŠ.

https://www.bingotuzla.ba/2018/10/18/dodatno-snizeno-18-10-28-10-2018-god/ https://www.bugojno-danas.info/stiglo-najvece-priznanje-od-facebooka-facebook-stranica-bugojno-danas-dobila-plavu-znacku/